KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16119204
*
nr 1611 9204
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Kust i skymning. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 69x90 cm, yttermått inklusive ram: 82x104 cm
Kondition: skadad duk
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 20:53:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 08:55:03
1
200 kr
6/4 18:04:23
2
150 kr
6/4 18:04:23
1
200 kr (Budbetjänt)
6/4 18:04:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel peter kust i skymning olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:23
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:15
-
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32
-
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32
*
Axel Peter
Kondition: skadad duk
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1611 9204
Axel Peter
(1863-1942), Sverige
Oljemålning, Kust i skymning. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 69x90 cm, yttermått inklusive ram: 82x104 cm
Kondition: skadad duk
Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 08:55:03 | 1 | 200 kr |
6/4 18:04:23 | 2 | 150 kr |
6/4 18:04:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
6/4 18:04:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel peter kust i skymning olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:23 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:15 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32